Νίκες για Λαίλαπα, Άτλα Νεοχωρίου, Λέων Αφροδισίων, Πύργο, Αναγέννηση στην πρεμιέρα της Β’ Κατηγορίας

Δευ, 02/10/2017 - 03:00

Συνολικά 16 τέρματα σημειώθηκαν στις πέντε συναντήσεις της πρεμιέρας για την Β’ Κατηγορία ΕΠΣ Χίου.Νικηφόρο πέρασμα από το γήπεδο του Σέντα είχε η Αναγέννηση Θολοποταμίου σε μια αναμέτρηση που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.  Το συγκρότημα του Λεωνίδα Ευθυμίου νίκησε με 1-0 την Ένωση Λαγκάδας/Συκιάδας. Το νικητήριο τέρμα σημείωσε ο Μαμουτάϊ στο 52ο λεπτό.Με δυο τέρματα ανά ημίχρονο ο Πύργος επικράτησε με 2-0 του Ομήρου Καλλιμασιάς. Στο 25’ ο Χατζηχριστοδούλου άνοιξε το σκορ και στο 54’ ο Ορφανούδης έκανε το 2-0.Στα άλλα παιχνίδια της 1ης αγωνιστικής στην Β’ Κατηγορία: Κλασσικό-Λέων Αφροδισίων: 1-3 (9’ Λούλι/55’ Ματθαίος, 75’ Καβουλάκης, 85’ Βασιλάκης), Κυβέλη-Άτλας Νεοχωρίου: 0-2 (35’ Δ. Βασιλικός, 88’ Μπουμπάρης), Ερασιτέχνης-Λαίλαπας: 0-7 (5΄, 79’ Κλαδιάς, 18’,45΄Σαλιόγλου, 23’ Μπιρμπάκος, 28’ Πιτσικούλης, 40’ Φιστές).