Χίος, Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου

Ο Νηρέας Καρδαμύλων Πρωταθλητής Χίου στο βόλεϊ των Νεανίδων

Τρί, 23/01/2018 - 11:17
Η ομάδα Νεανίδων βόλεϊ του Νηρέα καρδαμύλων

Ο Νηρέας Καρδαμύλων κυριάρχησε στο Τοπικό Πρωτάθλημα βόλεϊ Νεανίδων. Η ομάδα του Φραγκούλη Κυλαδίτη κατέκτησε τον τίτλο, αφού νίκησε το βράδυ της Κυριακής στον δεύτερο τελικό των πλέι οφ με 3-0 σετ τον Φ.Ο. Καμποχώρων, στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο Χίου, φτάνοντας έτσι στις τρεις νίκες έναντι μίας της αντιπάλου της.

Τα σετ του δεύτερου τελικού ήταν: 25-11, 25-15, 25-18. Η ομάδα των Καρδαμύλων είχε νικήσει και στον πρώτο τελικό των πλέι οφ με 3-1 σετ τον Φ.Ο. Καμποχώρων (21-25, 25-18, 25-13, 25-14).

Ο τίτλος κρίθηκε στις τρεις νίκες, με τις δύο ομάδες να έχουν από μία στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος. Η κατάταξη στην κανονική διάρκεια ήταν: 1) Νηρέας Καρδαμύλων, 2) Φ.Ο. Καμποχώρων, 3) Φ.Ο. Βροντάδου.

Η ομάδα του Νηρέα θα συνεχίσει τώρα την προσπάθειά της για την κατάκτηση του πρωταθλήματος στη Ζ´ Περιφέρεια (Όμιλος Αιγαίου), με αντιπάλους τις πρωταθλήτριες από τα άλλα νησιά του Αιγαίου.

Σε άλλες συναντήσεις για τα τοπικά πρωταθλήματα βόλεϊ είχαμε: Εφήβων: Φ.Ο. Καμποχώρων-Παγχιακός Γ.Σ. 3-1 σετ (21-25, 26-17, 25-21, 25-17), Παγχιακός Γ.Σ.-Φ.Ο. Καμποχώρων 2-3 σετ (21-25, 25-18, 22-25, 25-22, 11-15). Κορασίδων: Νηρέας/1-Νηρέας/2 3-0 σετ (25-9, 25-14, 25-9).