Συνεχίζεται η επέλαση του ΝΟΧ

Κυρ, 31/03/2024 - 08:28

Η επέλαση του Ναυτικού ομίλου Χίου στη Β φάση του πρωταθλήματος της Α1 πόλο ανδρών συνεχίζεται. Μετά από πολύ καλή εμφάνιση ιδίως στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας νίκησε στο κολυμβητήριο του Φαλήρου την μέχρι τώρα πρωτοπόρο του ομίλου ομάδα του Π.Φαλήρου με 10-8 και έφτασε στους 19 βαθμούς πετυχαίνοντας την τέταρτη νίκη της στους πέντε αγώνες που έχει δώσει για την Β φάση του πρωταθλήματος και παραμένει σταθερά στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας. Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο που έληξε 5-5,ο ΝΟΧ βελτίωσε την απόδοση του στο τρίτο οκτάλεπτο ξεφεύγοντας με 2 γκολ διαφορά και με άψογη διαχείριση στο τέλος ήλθε εύκολα η νίκη. Τα οκτάλεπτα 2-2, 3-3, 2-4 και 1-1.

Σκόρερς οι Αντάτσι, Πανταζόπουλος και Αγιωργούσης από 2 γκολ και οι Καλαργυρός, Αμπαζής, Τσιρώνης και Ντάϊτ με γκολ. Πολύ καλός με καθοριστικές επεμβάσεις και ο νεαρός τερματοφύλακας Γιάννης Καρακούρος. Την επόμενη αγωνιστική ο ΝΟΧ θα παίξει στη Χίο με τον ουραγό ΟΦ Θαλάσσης.