Χίος, Παρασκευή 24 Ιανουαρίου

Πίτα και βραβεύσεις από τον Νηρέα στα Καρδάμυλα

Δείτε τις Φωτογραφίες
Τετ, 06/03/2019 - 06:41

Το Σάββατο 2 Μαρτίου στην κατάμεστη αίθουσα του Πνευματικού Κέντρου Καρδαμύλων, παρουσία του Δημάρχου Χίου, Μανώλη Βουρνου, του Προϊσταμένου Διεύθυνσης Πρωτοβαθμιας Εκπαιδευσης, Αριστείδη Κελεπερτζη, του προέδρου του Νομικού προσώπου Δήμου Χίου, Παντελή Καμπούρη και πολλών γονέων, φίλων και αθλητών πραγματοποιήθηκε η κοπή πίτας της ομαδας του Νηρέα και η βράβευση ανθρώπων που εδώ και πολλά χρονια στηρίζουν με τον τροπο τους την προσπάθεια του  καθως επισης, και η βράβευση αθλητριών και αθλητών για την επιτυχία τους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση όπως επίσης και για την επίδειξη αθλητικού ήθους.

Συγκεκριμένα βραβεύθηκαν:

ΤΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑ «MY GYM», ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ.

ΤΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑ «ADONIS», ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΟΥΣ, ΣΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ.

Ο ΝΙΚΟΛΑΣ ΜΙΧ. ΛΙΒΑΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΓΕΝΙΚΗ ΧΟΡΗΓΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ ΣΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ.

ΤΑ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ «ΠΟΥΚΑΜΙΣΑΣ», ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΓΕΝΙΚΗ ΧΟΡΗΓΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ.

ΤΑ «SUPER MARKET ΧΑΡΑ», ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΓΕΝΙΚΗ ΧΟΡΗΓΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥΣ.

Ο Καπ. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΣΑΚΟ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΧΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ.

Η ΜΕΝΗ ΤΣΑΤΙΡΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΗΣ, ΣΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ.

Ο «ΠΕΤΡΟΣ ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ», ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΟΥ.

ΤΟ «KARDAMYLIAN FOUNDATION», ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΟΝΗΣΗ ΤΩΝ ΜΕΛΕΤΩΝ ΤΟΥ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΡΙΟΥ ΚΑΡΔΑΜΥΛΩΝ.
​ 
Ο ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΛΑΦΗΣ, ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΧΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ, ΣΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ.
​ 
Ο ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΧΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ.

Η ΑΘΛΗΤΡΙΑ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΜΑΡΙΑ ΚΥΛΑΔΙΤΗ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ.

Η ΑΘΛΗΤΡΙΑ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟ, ΚΛΕΙΩ ΚΡΙΜΙΤΖΗ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ.

 

Η ΑΘΛΗΤΡΙΑ ΤΖΩΡΤΖΙΝΑ ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΥ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΗΣ.

Η ΑΘΛΗΤΡΙΑ ΧΡΥΣΑ ΜΠΙΝΙΑΚΟΥ, ΓΙΑ ΤΟ ΗΘΟΣ ΚΑΙ ΤΗ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΤΗΣ ΣΤΙΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ.

Ο ΑΘΛΗΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΕΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ.

 

Σχετικά Άρθρα

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΟΛΟ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ
Δευ, 13/01/2020 - 15:46
Ο Ν.Ο. Χίου/AstraAirlines θα πάρει μέρος στο τουρνουά του ΣΕΔΥ

Ολοκληρώθηκε την Κυριακή 12 Ιανουαρίου 2020 η πρώτη φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος πόλο Νέων Ανδρών, στην οποία μετείχαν από τη Χίο οι ομάδες του ΝΟΧ και της ΠΕΚΕΒ.

Ο ΝΟΧ πήρε μέρος στον πρώτο όμιλο Αττικής και προκρίθηκε αήττητος στην επόμενη φάση, κερδίζοντας όλους τους αντιπάλους του. Νίκησε το Παλαιό Φάληρο με 6-4, το Νηρέα Γέρακα με 10-5, την Τρίαινα Βούλας με 26-5 και την ΑΕΚ με 19-9.

Η Βαθμολογία του α' ομίλου:

1. Ν.Ο. Χίου               12

2. Παλαιό Φάληρο     9

3. Νηρέας Γέρακα      6

4. ΑΕΚ                          3

................................

5. Τρίαινα Βούλας     0

Ο Ν.Ο. Χίου αγωνίστηκε με τους: Καρακούρος Ιωάννης, Γιαννάρας Ιωάννης, Κούτης Σταμάτης, Μαρουλάς Μάρκος, Μόκκας Κωνσταντίνος, Φραγκιαδούλης Αργύρης, Σφηκάκης Αντώνης, Αλάτσης Παναγιώτης, Γκίλλας Νικόλαος, Παπαγεωργάκης Δημήτριος, Γδύσης Αθανάσιος, , Καρακούρος Μιχαήλ, Σπανογίαννης Κωνσταντίνος , Λαγκώνας Νικόλαος,, Παπαδάτος Αλέξανδρος, Παπαδάτος Μιχαήλ, Μπαρτζιώκας Δημήτριος.

Προπονητής της ομάδας των Νέων Ανδρών του ΝΟΧ είναι ο Γιώργος Ντόσκας και έφορος ο Πρόεδρος του ΝΟΧ, Δημήτρης Σκαπινάκης.

Η ΠΕΚΕΒ πήρε μέρος στο 2ο όμιλο Αττικής, αλλά δεν μπόρεσε να σημειώσει κάποια νίκη στα 4 παιχνίδια που έδωσε κι έτσι αποκλείστηκε από τη συνέχεια της διοργάνωσης. Έχασε από τον Εθνικό Πειραιά με 21-2, από τον Γ.Σ. Ηλιούπολης με 18-9, από τον Απόλλωνα Σμύρνης με 17-7 και από τον Ηλυσιακό με 19-2.

Η Βαθμολογία του β' ομίλου:

1. Απόλλων Σμύρνης            9 (3 αγ.)

2. Ηλυσιακός                         9 (4 αγ.)

3. Εθνικός Πειραιά               6 (3 αγ.)

4. ΓΣ Ηλιούπολης                 3 (4 αγ.)

...............................................

5. ΠΕΚΕΒ                               0 (4 αγ.)

Το παιχνίδι Απόλλωνα Σμύρνης - Εθνικού Πειραιά, δεν έγινε την Κυριακή το βράδυ στο κολυμβητήριο της Ηλιούπολης και αναβλήθηκε για μία από τις προσεχείς ημέρες (σύμφωνα με τους υπεύθυνους έπρεπε να κλείσει η πισίνα), αλλά δεν επηρεάζει την υπόθεση πρόκριση, παρά μόνο την τελική κατάταξη στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Έτσι οι 22 που έχουν σφραγίσει ήδη τα εισιτήρια πρόκρισης είναι οι: Ν.Ο. Χίου, Παλαιό Φάληρο, Νηρέας Γέρακα, ΑΕΚ (από τον Α΄Όμιλο Αττικής), Απόλλων Σμύρνης, Ηλυσιακός, Εθνικός Πειραιά, Γ.Σ. Ηλιούπολης (από τον Β΄Όμιλο Αττικής), Γ.Σ. Περιστερίου, Α.Ε. Χαϊδαρίου, Μίλων, Νηρέας Χαλανδρίου (από τον Γ΄Όμιλο Αττικής), ΠΑΟΚ, ΟΦΘ, Πανσερραϊκός, Πύρρος Ιωαννίνων (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης), Ολυμπιακός, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας (από τον Όμιλο Βόλου), Ν.Ο. Βουλιαγμένης, Παναθηναϊκός, Ν.Ε. Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας). Οι αγώνες της β' φάσης θα γίνουν 6-8/3/2020.