Χίος, Παρασκευή 17 Αυγούστου

Από το Ηράκλειο ξεκινάει η προσπάθεια του Νηρέα Καρδαμύλων στην Α2 βόλεϊ Γυναικών

Σάβ, 21/07/2018 - 11:14
Ο Νηρέας Καρδαμύλων πρωταθλητής Χίου στο βόλεϊ Γυναικών

Εκτός έδρας θα ξεκινήσει την προσπάθεια του στην Α2 Εθνική Κατηγορία βόλεϊ Γυναικών ο Νηρέας Καρδαμύλων. Το συγκρότημα του Φραγκούλη Κυλαδίτη θα αντιμετωπίσει στην πρεμιέρα της διοργάνωσης την Άθλεση Ηρακλείου, στην κρητική πόλη, στις 20 ή 21 Οκτωβρίου.

Πρώτο παιχνίδι του Νηρέα Καρδαμύλων εντός έδρας θα είναι στις 27 ή 28 Οκτωβρίου με τον Απόλλωνα Πατρών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Νοτίου Ομίλου της Α2 Γυναικών:

 

1η αγωνιστική (20-21 Οκτωβρίου)

Ποσειδών Λουτρακίου - Αστέρας Αγ. Δημητρίου

ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - Νηρέας Χίου

Απόλλων Πάτρας - Απολλώνιος Κερατσινίου

Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας - Αγ. Παρασκευή

Απόλλων Καλαμάτας - Πετρούπολη

Ένωση Βύρωνα - Μεσσηνιακός

 

2η αγωνιστική (27-28 Οκτωβρίου)

Ένωση Βύρωνα - Ποσειδών Λουτρακίου

Αστέρας Αγ. Δημητρίου - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου

Νηρέας Χίου - Απόλλων Πάτρας

Απολλώνιος Κερατσινίου - Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας

Αγ. Παρασκευή - Απόλλων Καλαμάτας

Μεσσηνιακός - Πετρούπολη

 

3η αγωνιστική (3-4 Νοεμβρίου)

ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - Ένωση Βύρωνα

Απόλλων Πάτρας - Αστέρας Αγ. Δημητρίου

Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας - Νηρέας Χίου

Απόλλων Καλαμάτας - Απολλώνιος Κερατσινίου

Πετρούπολη - Αγ. Παρασκευή

Ποσειδών Λουτρακίου - Μεσσηνιακός

 

4η αγωνιστική (10-11 Νοεμβρίου)

Ένωση Βύρωνα - Απόλλων Πάτρας

Ποσειδών Λουτρακίου - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου

Αστέρας Αγ. Δημητρίου - Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας

Νηρέας Χίου - Απόλλων Καλαμάτας

Απολλώνιος Κερατσινίου - Πετρούπολη

Μεσσηνιακός - Αγ. Παρασκευή

 

5η αγωνιστική (17-18 Νοεμβρίου)

Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας - Ένωση Βύρωνα

Απόλλων Πάτρας - Ποσειδών Λουτρακίου

Απόλλων Καλαμάτας - Αστέρας Αγ. Δημητρίου

Πετρούπολη - Νηρέας Χίου

Αγ. Παρασκευή - Απολλώνιος Κερατσινίου

ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - Μεσσηνιακός

 

6η αγωνιστική (24-25 Νοεμβρίου)

Ένωση Βύρωνα - Απόλλων Καλαμάτας

Ποσειδών Λουτρακίου - Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας

ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - Απόλλων Πάτρας

Αστέρας Αγ. Δημητρίου - Πετρούπολη

Νηρέας Χίου - Αγ. Παρασκευή

Μεσσηνιακός - Απολλώνιος Κερατσινίου

 

7η αγωνιστική (1-2 Δεκεμβρίου)

Πετρούπολη - Ένωση Βύρωνα

Απόλλων Καλαμάτας - Ποσειδών Λουτρακίου

Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου

Αγ. Παρασκευή - Αστέρας Αγ. Δημητρίου

Απολλώνιος Κερατσινίου - Νηρέας Χίου

Απόλλων Πάτρας - Μεσσηνιακός

 

8η αγωνιστική (8-9 Δεκεμβρίου)

Ένωση Βύρωνα - Αγ. Παρασκευή

Ποσειδών Λουτρακίου - Πετρούπολη

ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - Απόλλων Καλαμάτας

Απόλλων Πάτρας - Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας

Αστέρας Αγ. Δημητρίου - Απολλώνιος Κερατσινίου

Μεσσηνιακός - Νηρέας Χίου

 

9η αγωνιστική (15-16 Δεκεμβρίου)

Απολλώνιος Κερατσινίου - Ένωση Βύρωνα

Αγ. Παρασκευή - Ποσειδών Λουτρακίου

Πετρούπολη - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου

Απόλλων Καλαμάτας - Απόλλων Πάτρας

Νηρέας Χίου - Αστέρας Αγ. Δημητρίου

Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας - Μεσσηνιακός

 

10η αγωνιστική (22-23 Δεκεμβρίου)

Ένωση Βύρωνα - Νηρέας Χίου

Ποσειδών Λουτρακίου - Απολλώνιος Κερατσινίου

ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - Αγ. Παρασκευή

Απόλλων Πάτρας - Πετρούπολη

Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας - Απόλλων Καλαμάτας

Μεσσηνιακός - Αστέρας Αγ. Δημητρίου

 

11η αγωνιστική (12-13 Ιανουαρίου)

Αστέρας Αγ. Δημητρίου - Ένωση Βύρωνα

Νηρέας Χίου - Ποσειδών Λουτρακίου

Απολλώνιος Κερατσινίου - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου

Αγ. Παρασκευή - Απόλλων Πάτρας

Πετρούπολη - Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας

Απόλλων Καλαμάτας - Μεσσηνιακός

 

12η αγωνιστική (19-20 Ιανουαρίου)

Αστέρας Αγ. Δημητρίου - Ποσειδών Λουτρακίου

Νηρέας Χίου - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου

Απολλώνιος Κερατσινίου - Απόλλων Πάτρας

Αγ. Παρασκευή - Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας

Πετρούπολη - Απόλλων Καλαμάτας

Μεσσηνιακός - Ένωση Βύρωνα

 

13η αγωνιστική (26-27 Ιανουαρίου)

Ποσειδών Λουτρακίου - Ένωση Βύρωνα

ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - Αστέρας Αγ. Δημητρίου

Απόλλων Πάτρας - Νηρέας Χίου

Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας - Απολλώνιος Κερατσινίου

Απόλλων Καλαμάτας - Αγ. Παρασκευή

Πετρούπολη - Μεσσηνιακός

 

14η αγωνιστική (2-3 Φεβρουαρίου)

Ένωση Βύρωνα - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου

Αστέρας Αγ. Δημητρίου - Απόλλων Πάτρας

Νηρέας Χίου - Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας

Απολλώνιος Κερατσινίου - Απόλλων Καλαμάτας

Αγ. Παρασκευή - Πετρούπολη

Μεσσηνιακός - Ποσειδών Λουτρακίου

 

15η αγωνιστική (9-10 Φεβρουαρίου)

Απόλλων Πάτρας - Ένωση Βύρωνα

ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - Ποσειδών Λουτρακίου

Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας - Αστέρας Αγ. Δημητρίου

Απόλλων Καλαμάτας - Νηρέας Χίου

Πετρούπολη - Απολλώνιος Κερατσινίου

Αγ. Παρασκευή - Μεσσηνιακός

 

16η αγωνιστική (16-17 Φεβρουαρίου)

Ένωση Βύρωνα - Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας

Ποσειδών Λουτρακίου - Απόλλων Πάτρας

Αστέρας Αγ. Δημητρίου - Απόλλων Καλαμάτας

Νηρέας Χίου - Πετρούπολη

Απολλώνιος Κερατσινίου - Αγ. Παρασκευή

Μεσσηνιακός - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου

 

17η αγωνιστική (23-24 Φεβρουαρίου)

Απόλλων Καλαμάτας - Ένωση Βύρωνα

Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας - Ποσειδών Λουτρακίου

Απόλλων Πάτρας - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου

Πετρούπολη - Αστέρας Αγ. Δημητρίου

Αγ. Παρασκευή - Νηρέας Χίου

Απολλώνιος Κερατσινίου - Μεσσηνιακός

 

18η αγωνιστική (2-3 Μαρτίου)

Ένωση Βύρωνα - Πετρούπολη

Ποσειδών Λουτρακίου - Απόλλων Καλαμάτας

ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας

Αστέρας Αγ. Δημητρίου - Αγ. Παρασκευή

Νηρέας Χίου - Απολλώνιος Κερατσινίου

Μεσσηνιακός - Απόλλων Πάτρας

 

19η αγωνιστική (9-10 Μαρτίου)

Αγ. Παρασκευή - Ένωση Βύρωνα

Πετρούπολη - Ποσειδών Λουτρακίου

Απόλλων Καλαμάτας - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου

Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας - Απόλλων Πάτρας

Απολλώνιος Κερατσινίου - Αστέρας Αγ. Δημητρίου

Νηρέας Χίου - Μεσσηνιακός

 

20η αγωνιστική (16-17 Μαρτίου)

Ένωση Βύρωνα - Απολλώνιος Κερατσινίου

Ποσειδών Λουτρακίου - Αγ. Παρασκευή

ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - Πετρούπολη

Απόλλων Πάτρας - Απόλλων Καλαμάτας

Αστέρας Αγ. Δημητρίου - Νηρέας Χίου

Μεσσηνιακός - Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας

 

21η αγωνιστική (23-24 Μαρτίου)

Νηρέας Χίου - Ένωση Βύρωνα

Απολλώνιος Κερατσινίου - Ποσειδών Λουτρακίου

Αγ. Παρασκευή - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου

Πετρούπολη - Απόλλων Πάτρας

Απόλλων Καλαμάτας - Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας

Αστέρας Αγ. Δημητρίου - Μεσσηνιακός

 

22η αγωνιστική (30-31 Μαρτίου)

Ένωση Βύρωνα - Αστέρας Αγ. Δημητρίου

Ποσειδών Λουτρακίου - Νηρέας Χίου

ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - Απολλώνιος Κερατσινίου

Απόλλων Πάτρας - Αγ. Παρασκευή

Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας - Πετρούπολη

Μεσσηνιακός - Απόλλων Καλαμάτας

Σχετικά Άρθρα

Τρί, 14/08/2018 - 18:19
Η Ελένη Κανετίδου, συνέβαλε καθοριστικά στην κατάκτηση του Πανελληνίου Πρωτ/τος πόλο Νεανίδων από τη Γλυφάδα

Η χιώτισσα παίκτρια της Γλυφάδας, Ελένη Κανετίδου, έχει επιλεγεί για να συμμετάσχει στην Εθνική μας Ομάδα πόλο Νέων Γυναικών, που θα πάρει μέρος από την προσεχή Παρασκευή 17/8 έως και την Κυριακή 19/8 στο διεθνές τουρνουά Πυθία Καπ που θα γίνει στην Ιτέα. Στη διοργάνωση, που θα γίνει στην πόλη της Φωκίδας, συμμετέχουν οι Εθνικές Ομάδες Σερβίας, Ρωσίας, Ιταλίας, Ν. Ζηλανδίας, Αυστραλίας, Ολλανδίας, Κίνας και Ελλάδας.

Στον α’ όμιλο θα είναι οι Κίνα, Ελλάδα, Αυστραλία και Ιταλία. Στον β’ όμιλο: Σερβία, Ολλανδία, Ν. Ζηλανδία και Ρωσία.

Οι ομάδες προετοιμάζονται για την παρουσία τους στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων Γυναικών που θα γίνει 28/8-2/9 στο Βελιγράδι και για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νεανίδων που θα πραγματοποιηθεί 9-16/9 στην Μαδέιδα της Πορτογαλίας.