Χίος, Πέμπτη 21 Νοεμβρίου

Η πίτα του Ναυτικού Ομίλου Χίου

ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ Η ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΣΤΟ ΙΩΝΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ
Δείτε το ΒίντεοΔείτε τις Φωτογραφίες
Σάβ, 02/02/2019 - 22:47
Η πίτα του Ναυτικού Ομίλου Χίου

Μετά το τέλος του νικηφόρου αγώνα του Ναυτικού Ομίλου Χίου επί του Ναυτικού Ομίλου Χανίων, το Σάββατο 3 Φεβρουαρίου, το μεγαλύτερο ναυταθλητικό σωματείο του Αιγαίου έκοψε την πίτα του για το 2019 και βράβευσε τους αθλητές και τις αθλήτριές του που διακρίθηκαν την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο. Και ήταν πολλοί αυτοί που διακρίθηκαν σε ατομικό και ομαδικό επίπεδο στην κολύμβηση, το πόλο και την ιστιοπλοΐα, τα τρία αθλήματα που καλλιεργεί ο Όμιλος.

Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν ο Δήμαρχος Χίου, περιφερειακοί και δημοτικοί σύμβουλοι, εκπρόσωποι Συλλόγων, γονείς και αθλητές.

Αναλυτικά ανά άθλημα βραβεύτηκαν:

 

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

• Γαβριέλα Χρουνεβέχεν για τη συμμετοχή της στην Εθνική Ομάδα Optimist 2018

• Θεοφάνης Ζήσης για τη συμμετοχή του στην Εθνική Ομάδα Optimist 2018, για την 3 θέση στο Βαλκανικό και την 4 θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ιστιοπλοΐας.

 

ΑΝΟΙΚΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ

• Το σκάφος CODE ZERO: κατέκτησε τη 2 θέση overall στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ανοικτής Θάλασσας ORC A

• Το σκάφος DRAGON κατέκτησε την 1 θέση overall στην Aegean Regatta 2018 στην κατηγορία ORC CLUB, με κυβερνήτες τους Μάρκο Παγούδη και Γιάννη Μυτακίδη.

 

 

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

• Παπαλεωνίδας Κοσμάς – Μαρκέλλος για την κατάκτηση της 7ης θέσης στα 200 μ. πρόσθιο αγοριών 11 ετών στους Πανελλήνιους Αγώνες τον Ιούνιο του 2018.

 

ΠΟΛΟ

• ΑΝΔΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ: Για την κατάκτηση της 3ης θέσης του Πρωταθλήματος Α1 Ανδρών την αγωνιστική περίοδο 2017 -2018

1. Αϊβαλιώτης Χαρίλαος

2. Καραμπέτσος Φίλιππος

3. Κούτης Σταμάτιος

4. Γεώργαλος Αλέξανδρος

5. Κανδιόγλου Γεώργιος

6. Καρακάσης Νικόλαος

7. Μαρουλάς Μάρκος

8. Μπερτόλης Παναγιώτης

9. Πανταζόπουλος Ιωάννης

10. Παπούκας Χρήστος

11. Πέττας Ευστάθιος

12. Σωτηράκης Νικόλαος

13. Σωτηριανός Νικόλαος

14. Rustamov Kirill

15. Καζάζης Μιχαήλ

16. Καλαργυρός Νικόλαος

17. Καλογεράκος Παντελεήμων

18. Μόκκας Κων/νος

19. Γδύσης Αθανάσιος

20. Μιμίδης Στυλιανός

21. Tesanovic Dorde

 

• ΕΦΗΒΟΙ: Για την κατάκτηση της 2ης θέσης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων την αγωνιστική περίοδο 2017 -2018

1. Καρακούρος Ιωάννης

2. Κούτης Σταμάτης

3. Βούμβας Πέτρος

4. Γκιάλης Μιχαήλ

5. Ψυχιάς Ιωάννης

6. Φραγκιαδούλης Αργύρης

7. Καφεζής Ζ.

8. Καφεζής Ι.

9. Μόκκας Κωνσταντινός

10. Γδύσης Αθανάσιος

11. Μαρουλάς Μάρκος

12. Κλεισσάς Κ.

13. Λαγκώνας Νικόλαος

14. Καρακούρος Μιχαήλ

15. Γκίλλας Νικόλαος

16. Σκαπινάκης Ιωάννης

17. Κουστουμπέκης Νικόλαος

18. Σφηκάκης Αντώνιος

19. Αμπαζής Ματθαίος

20. Γιαννάς Στέφανος

21. Παπαγεωργάκης Δημήτριος

22. Αλάτσης Παντελής

 

• ΠΑΙΔΕΣ: Για την κατάκτηση της 3ης θέσης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων για την αγωνιστική περίοδο 2017 – 2018

1. Καρακούρος Ιωαννης

2. Καρακούρος Μιχαήλ

3. Κουστουμπέκης Νικόλαος

4. Γκιάλης Μιχαήλ

5. Νεαμονίτης Γεώργιος

6. Καραμούζος Εμμανουήλ

7. Σπανογιάννης Κωνσταντινός

8. Σφηκάκης Αντώνης

9. Γκίλλας Νικόλαος

10. Αμπαζής Ματθαίος

11. Γιαννάς Στέφανος

12. Παπαγεωργάκης Δημήτρης

13. Δροσινός Νικόλαος

14. Αλάτσης Παναγιώτης

15. Κουτσουράδης Γρηγόρης

16. Γεωργούλης Ιωάννης

17. Σκαπινάκης Ιωάννης

18. Ψυχιάς Παναγιώτης

19. Νέος Αθανάσιος

 

• ΓΥΝΑΙΚΕΣ: Για την κατάκτηση της 3ης θέσης στο Πρωτάθλημα Α2 Γυναικών για την αγωνιστική περίοδο 2017 -2018

1. Μαρουλά Εμμανουέλλα

2. Σύκα – Λεριώτη Ελπίδα

3. Καρακούρου Ιωάννα

4. Φραγκιά Δέσποινα

5. Μισαηλίδη Κυριακή

6. Σωτηράκη Ντένια

7. Φαφαλιού Εύη

8. Γιακούμη Χρυσοβαλάντω

9. Ταμβάκη Μυρτώ

10. Κωνσταντινίδη Εμμανουέλα

11. Κριμιζή Ισιδώρα

12. Γκίλλα Πλουμιστή

13. Γκίλλα Ατζελα

14. Φράγκου Σοφία

15. Χιονά Ιωάννα

16. Χιονά Ειρήνη

17. Κουμπή Ελένη

18. Γκιάλη Αγγελική

19. Ψαρρού Εβελίνα

 

Για τη συνέπειά τους στις προπονήσεις:

* ΠΟΛΟ

• Ιωάννης Καρακούρος

* ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

• Σταμάτης Μενής – Μαστρομιχαλάκης

* ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

• Γεώργιος Βατάκης

• Θεανώ Αναστασίου

Ο περιφερειακός σύμβουλος Παντελής Μπουγδάνος βραβεύει την ιστιοπλόο Γαβριέλα Χρουνεβέχεν
Ο περιφερειακός σύμβουλος Παντελής Μπουγδάνος
Ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Χίου Γιάννης Γεωργιάδης με τον Μάρκο Παγούδη
Ο Δήμαρχος Χίου, Μανώλης Βουρνούς, με παίκτες της ανδρικής ομάδας πόλο του ΝΟΧ
Η πίτα του Ναυτικού Ομίλου Χίου
Η πίτα του Ναυτικού Ομίλου Χίου
Ο περιφερειακός σύμβουλος Κώστας Παπαδόπουλος με τον Φάνη Ζήση
Ο περιφερειακός σύμβουλος Γιάννης Ξενάκης με τον Μικέ Βλυσίδη
Ο αντιπρόεδρος του Επιμελητηρίου Κώστας Βεζέρης με την εφηβική ομάδα πόλο του ΝΟΧ
Η παιδική ομάδα πόλο του ΝΟΧ
Ο Σίμος Παλτσανιτίδης με πολίστριες του ΝΟΧ
Ο πρόεδρος του Νομικού Προσώπου του Δ. Χίου, Παντ. Καμπούρης, με τον Γιάννη Καρακούρο
Ο Νίκος Λαμπρινούδης, δημοτικός σύμβουλος, με τον Μιχάλη Καρακούρο
Ο Κωστής Κόκκινος ανάμεσα σε Φράνκο Ρούντα και Κίριλ Ρουστάμοφ
Ο Οδυσσέας Μαράτσος που παρουσίασε την εκδήλωση

Σχετικά Άρθρα

ΜΕ 6 ΑΘΛΗΤΕΣ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ Ο Ν.Ο. ΧΙΟΥ ΣΤΟΥΣ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ
Δευ, 18/11/2019 - 10:17
Η ιστιοπλοϊκή ομάδα του ΝΟΧ που πήρε μέρος στο Athens International Week 2019 Laser 4.7

Στο Athens International Week 2019 Laser 4.7, το οποίο διεξήχθη  στις εγκαταστάσεις της Ελληνικής Ιστιοπλοϊκής Ομοσπονδίας από 8 έως και 10 Νοεμβρίου, συμμετείχε με αθλητές του ο Ναυτικός Όμιλος Χίου.

Την καλύτερη θέση, 8η, κατέλαβε ο Κων/νος Αναδιώτης, ενώ είχαμε ακόμη: 17ο τον Φάνη Ζήση, 63ο τον Δημήτρη Παπαζή, 67ο τον Νίκο Γεωργούλα, 82ο τον Γιώργο Τομάζο και 18η τη Γαβριέλα Χρουνεβέχεν στα κορίτσια. Μαζί με τα παιδιά ήταν και ο προπονητής τους Μάρκος Παγούδης.

Το Διοικητικό Συμβούλιο του Ναυτικού Ομίλου Χίου ευχαριστεί την Blue Star Ferries για την έκπτωση των εισιτηρίων της ομάδας και των σκαφών. Επίσης ευχαριστεί τους γονείς των αθλητών για την εμπιστοσύνη και την αμέριστη συμπαράσταση στους προπονητές και το Ναυτικό Όμιλο Χίου.