Νέα ήττα για ΝΟΧ, με 8-6 από Π. Φάληρο

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΠΛΕΟΝ Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΧΙΩΤΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΣΤΟ ΦΕΤΙΝΟ ΠΡΩΤ/ΜΑ Α1 ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ
Σάβ, 20/12/2014 - 13:23

Ακόμη μία ήττα, την τέταρτη στο φετινό πρωτάθλημα, υπέστη η ανδρική ομάδα πόλο του Ναυτικού Ομίλου Χίου, το Σάββατο το μεσημέρι, εκτός έδρας, όπου στο Π. Φάληρο έχασε από την ομώνυμη ομάδα με 8-6. Ο ΝΟΧ μπήκε καλά στο παιχνίδι, που μετέδωσε απ' ευθείας το "Ράδιο Αλήθεια" σε περιγραφή του Δημήτρη Σταυρακάκη, αλλά ό,τι έχτισε στα δύο πρώτα 8λεπτα το γκρέμισε στα δύο επόμενα. Έτσι λοιπόν ενώ προηγήθηκε με 2-0 στην πρώτη περίοδο και κρατώντας αυτή τη διαφορά των δύο γκολ, με 4-2 προηγούμενος έκλεισε το ημίχρονο, έπαθε μπλακ άουτ στην 3η, όπου οι γηπεδούχοι με ένα σερί 3-0 πήραν κεφάλι στο σκορ και από εκεί και πέρα κάνοντας σωστή διαχείριση του χρόνου και εκμεταλλευόμενοι την καλή απόδοση του τερματοφύλακά τους, που έβγαλε πολλές φάσεις και σίγουρα γκολ από τετ α τετ, κατόρθωσαν να πετύχουν μία σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνουν για παραμονή και να μας περάσουν στη βαθμολογία, αποκτώντας 6 βαθμούς έναντι 4 που έχει ο ΝΟΧ.

Τα οκτάλεπτα: 0-2, 2-2, 3-0, 3-2.

Για το Π. Φάληρο σκόραραν: από δύο γκολ Σιώνης και Ξενάκης και από ένα οι Τσαγκάρης, Φωκάς, Παπαναστασίου και Τσβέτκοβιτς. Για το ΝΟΧ, που έπαιξε χωρίς Γαλανόπουλο & Μιμίδη, αφού εξέτισαν τη 2η αγωνιστική της τιμωρίας τους, για τις αποβολές τους χωρίς αντικατάσταση στο παιχνίδι με τον Πανιώνιο, από δύο γκολ σημείωσαν Γαβαλάς και Πρέκας, ενώ από ένα οι Ντούλος και Φουντούλης.

Ο ΝΟΧ καλείται τώρα να ανασυνταχθεί, να βρει τρόπο να αντιμετωπίσει την αγωνιστική κρίση που διέρχεται, ώστε με την επανέναρξη του πρωταθλήματος το νέο έτος να δείξει τον καλό εαυτό που σίγουρα έχει, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχει βγάλει στην επιφάνεια. Στις 10 Ιανουαρίου πάντως υποδέχεται στο Ιωνικό Κολυμβητήριο τον φιλόδοξο φέτος Παναθηναϊκό και σίγουρα θα είναι μια πρώτης τάξεως ευκαιρία να αποδείξει τι πραγματικά αξίζει.