Τρία Κύπελλα ο Ν.Ο. Χίου στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα Ιστιοπλοΐας Αιγαίου-Κρήτης

ΠΗΡΕ ΤΗ 2η ΘΕΣΗ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ!
Δείτε τις Φωτογραφίες
Δευ, 26/03/2018 - 10:52
Στη 2η θέση η Γαβριέλα Χρουνεβέχεν στη γενική κατάταξη όπτιμιστ

Τη 2η θέση στη γενική κατάταξη του Περιφερειακού Πρωταθλήματος Ιστιοπλοΐας Νησιών Αιγαίου-Κρήτης για τα σκάφη τύπου Όπτιμιστ και Λέιζερ, που έγινε στην Άνδρο, κατέκτησε ο Ν.Ο. Χίου.

Ο χιώτικος σύλλογος συγκέντρωσε 14 βαθμούς έναντι 20 που πήρε ο Ν.Ο. Γαζίου Κρήτης που κυριάρχησε, ενώ στην 3η θέση ήταν ο Ν.Ο. Άνδρου με 10 βαθμούς.

Σε ατομικό επίπεδο η Γαβριέλα Χρουνεβέχεν πήρε τη 2η θέση στη γενική κατάταξη όπτιμιστ και επίσης τη 2η θέση στην κατηγορία κοριτσιών. Ο Μιχάλης Μακκάς ήταν στην 3η θέση στα αγόρια και 7ος στη γενική κατάταξη. Ο Ν.Ο. Χίου κατέκτησε τρία κύπελλα στη διοργάνωση, ενώ κύπελλο απονεμήθηκε και στον αθλητή του Γιώργο Τομάζο, που ήταν ο μικρότερος αθλητής στα σκάφη τύπου Λέιζερ.

Στη 2η θέση της γενικής κατάταξης του Περιφερειακού Πρωταθλήματος Ιστιοπλοΐας Νησιών Αιγαίου-Κρήτης ο ΝΟΧ