Βροχή από γκόλ στα τοπικά πρωταθλήματα

Δευ, 12/02/2024 - 04:33

Τα τοπικά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου Α και Β κατηγοριών συνεχίστηκαν το Σαββατοκύριακο με τους αγώνες της 14ης αγωνιστικής.

Στην Α κατηγορία είχαμε βροχή από γκολ (28 σε 5 αγώνες) και εντυπωσιακά αποτελέσματα.

Ο Ποσειδώνας σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι που λόγω της έντασης που υπήρχε το β ημίχρονο ξεκίνησε με 25 λεπτά καθυστέρηση, έχασε από τον Πύργο με 4-3 ενώ κέρδιζε με 3-0 και έτσι ισοβαθμεί στη κορυφή με την Θύελλα η οποία συνέτριψε τον Ολυμπιακό Χίου/Κλασικό.

Στο Δαφνώνα ο Κανάρης με ανατροπή νίκησε την Δάφνη και στα Θυμιανά ο Ηρακλής αν και βρέθηκε τρεις φορές πίσω στο σκορ νίκησε στις καθυστερήσεις τον Ατρόμητο και ανέβηκε στη τρίτη θέση.

Τα αποτελέσματα: Ολυμπιακός Χίου/Κλασικό - Θύελλα 0-7, Ηρακλής - Ατρόμητος 4-3, Πύργος - Ποσειδώνας 4-3, Δάφνη - Κανάρης 1-4 και Μικρασιατική - Βαρβασιακός 1-1.

Η βαθμολογία: Θύελλα και Ποσειδώνας 28, Ηρακλής 26, Δάφνη 24, Πύργος 23, Κανάρης 20, Ατρόμητος 17, Μικρασιατική 14, Ολυμπιακός Χίου/Κλασικό 7 και Βαρβασιακός 5.

Στη Β κατηγορία ο Βροντάδος συνέχισε με νέα νίκη ενώ στη δεύτερη θέση υπάρχει τριπλή ισοβαθμία Λαίλαπα, Ομήρου και Πανοινούσιου.

Τα αποτελέσματα: Βροντάδος - Καλαμωτή 4-0, Λαίλαπας - Ένωση Λαγκάδας Συκιάδας 3-0, Άτλας - Λέων 1-0 και Πανοινούσιος - Φάρκαινα 7-0.