Μπράβο στο Σύλλογο Αθλητών Υγείας για τη διοργάνωση

Δευ, 05/07/2021 - 21:19

mpravo_sto_syllogo_athliton_ygeias_gia_ti_diorganosi

Πραγματοποιήθηκε χθες Κυριακή ο 1ος ορεινός αγώνας Χίου. Στην πανέμορφη διαδρομή μήκους 23 χλμ. πήραν μέρος 57 αθλητές-αθλήτριες οι οποίοι έτρεξαν στα μονοπάτια του Πηγάνιου Όρους στην ευρύτερη περιοχή των Καρυών της Χίου. Η διαδρομή ήταν δύσκολη και απαιτητική και απευθυνόταν σε έμπειρους δρομείς, αλλά η μαγευτική θέα του νησιού αποζημίωσε με το παραπάνω τους αθλητές που πήραν μέρος. Αξίζει να σημειώσουμε ότι στον αγώνα έλαβαν μέρος δύο εκ των κορυφαίων ελλήνων πρωταθλητών ορεινού τρεξίματος, ο Δημήτρης Θεοδωρακάκος και ο Γιάννης Κουρκουρίκης. Ο Θεοδωρακάκος ήταν και ο νικητής του αγώνα, με δεύτερο τον 19χρονο Γιώργο Ιατρουδέλλη και 3ο τον Γιάννη Κουρκουρίκη. Ας δούμε τι δήλωσαν οι τρεις πρώτοι νικητές μετά τον τερματισμό τους.