Χίος, Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου

Πρεμιέρα τελικών στο μπάσκετ

Σάβ, 02/05/2015 - 08:26

Πρεμιέρα σήμερα στην σειρά των τελικών για την ανάδειξη του πρωταθλητή στην πρώτη τοπική κατηγορία μπάσκετ των ανδρών.

Στις 8 το βράδυ στο Βούρειο Κλειστό Γυμναστήριο ο ΒΑΟΛ υποδέχεται τον Όμηρο Καλλιμασιάς, στο πρώτο τελικό των πλέι οφ.

Οι δυο ομάδες έχουν από μια νίκη στην κανονική διάρκεια και ο πρωταθλητής θα κριθεί στις 4 νίκες.

Τον σημερινό πρώτο τελικό θα διευθύνουν ο Αλεβίζος με τον Συμιακάκη, σε μια αναμέτρηση που θα παρακολουθήσει και ο Αντιπρόεδρος της Ομοσπονδίας Διαιτητών Καλοθοσφαίρισης Ελλάδος Λευτέρης Ντίνος, ο οποίος θα βρεθεί σήμερα στο νησί μας.

Σήμερα έχουμε και τον τελικό στην Δεύτερη Τοπική Κατηγορία στο μπάσκετ των ανδρών.

Στο κλειστό γυμναστήριο των Καμποχώρων στις 6 το απόγευμα, ο Ολυμπιακός Αρμολίων υποδέχεται την Ένωση Λαγκάδας/Συκιάδας. Ο τίτλος και η άνοδος στην πρώτη κατηγορία θα κριθεί στις 3 νίκες, με τον Ολυμπιακό Αρμολίων να προηγείται ήδη από την κανονική περίοδο με 2-0 στις νίκες και να θέλει ακόμη μια για να φτάσει στην επιτυχία.

Ο Κοντίλης με τον Λουκαράκη θα διευθύνουν τον τελικό της Δεύτερης Τοπικής Κατηγορίας.

 

Σχετικά Άρθρα

Παρ, 13/09/2019 - 21:07

Σύμφωνα με σχετική ανακοίνωση στις 12 Σεπτεμβρίου 2019 συνήλθαν σε τακτική συνεδρίαση τα νεοεκλεγέντα μέλη ΔΣ του ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΧΙΟΥ και συνήλθαν σε σώμα με την παρακάτω σύνθεση: 

Πρόεδρος: Σκαπινάκης  Δημήτριος

Αντιπρόεδρος Α: Τομάζος Αλεκ.

Εκτελεστικός Αντιπρόεδρος: Καλαργυρός  Στυλιανός

Γεν. Γραμματέας : Επιτροπάκης Γεώργιος

Ειδικός Γραμματέας : Φαφαλιός  Μιχαήλ

Οικ. Επιτροπή-Ταμίας : Γεωργούλης Νικόλαος – Καρακούρος Γεώργιος

Έφορος Προβολής & Δημοσιών Σχέσεων : Μελέκος Γεώργιος

Έφορος Εγκαταστάσεων : Βλυσίδης  Μικές

Γεν.  Αρχηγός Αθλητισμού : Σκαπινάκης  Δημήτριος

Έφορος  Υδατοσφαίρισης  Ανδρικής Ομάδας : Σουσούρης  Πέτρος

Έφορος Γυναικείας Ομάδας: Μπουλά  Κυριακή

Έφορος Ακαδημιών  Πόλο : Βεργετής Νικόλαος  – Σκαπινάκης  Δημήτριος

Έφορος Κολύμβησης  :  Φωκά  Ζηναίδα

Έφορος Ιστιοπλοΐας  : Αυγουστίδης  Γεώργιος

Έφορος Ανοικτής Θάλασσας : Βλυσίδης  Μικές

Έφορος Αθλητικού Υλικού : Φωκά  Ζηναίδα

Μέλος: Αναστασίου  Αντώνιος

Μέλος  : Αλάτσης Νικόλαος

Τεχνικός Σύμβουλος Ιστιοπλοΐας  : Ζούμας Γεώργιος

Τεχνικός Σύμβουλος Εγκαταστάσεων: Μελέκος  Άγγελος

Αναπληρωματικά Μέλη: Φραγκιαδουλής Γεώργιος , Μυλωνάδης Δημήτριος.