ΚΑΤΕΚΤΗΣΑΝ ΣΥΝΟΛΙΚΑ 23 ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΤΟΥΣ ΑΙΓΑΙΟΠΕΛΑΓΙΤΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΙΒΟΥ!
Δείτε τις Φωτογραφίες
Τετ, 24/10/2018 - 10:12
Αιγαιοπελαγίτικοι αγώνες στίβου 2018 στην Κω

Εντυπωσιακή ήταν η παρουσία των αθλητών και των αθλητριών από το νησί μας στους 30ούς Αιγαιοπελαγίτικους Αγώνες Στίβου που έγιναν στην Κω.

Συνολικά κατέκτησαν 10 χρυσά, 9 ασημένια και 4 χάλκινα μετάλλια, ενώ ο Παγχιακός Γ.Σ. κυριάρχησε στην 1η θέση της κατάταξης των σωματείων με 84 βαθμούς. Στη 2η θέση ήταν  ο Πανναξιακός με 82 βαθμούς και ακολούθησε στην 3η θέση η Αθλοκίνηση Μυτιλήνης με 77 βαθμούς.

Την 9η θέση της κατάταξης πήρε ο Φ.Ο. Βροντάδου με 39 βαθμούς, στη 10η θέση ο Α.Σ. Έφηβος Χίου με 37 βαθμούς και στη 12η θέση ήταν ο Α.Σ. Ολυμπιάδα Χίου με 29 βαθμούς. Στους αγώνες συμμετείχαν 32 σωματεία.

Σφαίρα Παγκορασίδων Α’: Ουρανία Δοντά (Παγχιακός Γ.Σ.) 11.20

4Χ100 Γυναικών: Παγχιακός Γ.Σ. 51.53. Την ομάδα αποτελούσαν οι Κάργατζη, Τουλούπα, Παπαπέτρου και Ψύλλου, που κατέκτησαν και τα χρυσά μετάλλια.