Χίος, Δευτέρα 27 Ιανουαρίου

ΤΣΙΤΕΙΑ 2019 - 8 Μετάλλια για τον Ν.Ο.Χίου

Τετ, 15/05/2019 - 19:13

Tο τριήμερο 10-12 Μαΐου πραγματοποιήθηκαν τα 17α Τσίτεια 2019 που διοργάνωσε ο Κολυμβητικός Όμιλος ¨ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ¨ Ιλισίων. Στους αγώνες που διοργανώθηκαν με την έγκριση της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας Ελλάδος, τιμώντας τη μνήμη του επί σειρά ετών Πρόεδρο του συλλόγου Άρη Τσίτο  συμμετείχαν 51 ομάδες με σύνολο περίπου 1000 αθλητές. Ο Ν.Ο.Χίου συμμετείχε με 8 αθλητές (2 αγωνιστικά, 6 προαγωνιστικά) και συνολική συγκομιδή 8 μετάλλια (4 χρυσά, 1 αργυρό, 3 χάλκινα)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Αγωνιστική ομάδα

Παίδων (2004)

Ονοματεπώνυμο

Αγώνισμα

Χρόνος

Θέση

Μενής Σταμάτης

50 ελεύθερο

27:87

15

 

50 πεταλούδα

29:83

15

 

50 ύπτιο

35:24

18

Παμπαίδων Β' (2006)

Ονοματεπώνυμο

Αγώνισμα

Χρόνος

Θέση

Κουτσουράδης  Παντελής

50 ύπτιο

34:63

7

 

100 ύπτιο

1:18:21

8

 

200 ύπτιο

2:47:00

12

Προαγωνιστική ομάδα

Αγόρια 12 ετών (2007)

Ονοματεπώνυμο

Αγώνισμα

Χρόνος

Θέση

Παπαλεωνίδας Κοσμάς

50 πρόσθιο

41:72

1

 

100 πρόσθιο

1:32:70

1

 

200 πρόσθιο

3:19:05

1

Κορίτσια 11 ετών (2008)

Ονοματεπώνυμο

Αγώνισμα

Χρόνος

Θέση

Κατσή Ελευθερία

50 ύπτιο

40:60

2

 

100 ύπτιο

1:27:38

3

       

Κουτσουράδη Ειρήνη

50 ελεύθερο

41:70

13

 

50 πρόσθιο

56:14

12

Κορίτσια 10 ετών (2009)

Ονοματεπώνυμο

Αγώνισμα

Χρόνος

Θέση

Παπαζή Δέσποινα

100 ελεύθερο

1:24:15

1

 

50 ελεύθερο

36:23

3

       

Καρακόζη Μαρία

50 πεταλούδα

45:29

3

 

50 ελεύθερο

41:53

7

       

Συμιακάκη Δέσποινα

50 πρόσθιο

50:16

4

 

50 ύπτιο

45:01

7

 

Σχετικά Άρθρα

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΟΛΟ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ
Δευ, 13/01/2020 - 15:46
Ο Ν.Ο. Χίου/AstraAirlines θα πάρει μέρος στο τουρνουά του ΣΕΔΥ

Ολοκληρώθηκε την Κυριακή 12 Ιανουαρίου 2020 η πρώτη φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος πόλο Νέων Ανδρών, στην οποία μετείχαν από τη Χίο οι ομάδες του ΝΟΧ και της ΠΕΚΕΒ.

Ο ΝΟΧ πήρε μέρος στον πρώτο όμιλο Αττικής και προκρίθηκε αήττητος στην επόμενη φάση, κερδίζοντας όλους τους αντιπάλους του. Νίκησε το Παλαιό Φάληρο με 6-4, το Νηρέα Γέρακα με 10-5, την Τρίαινα Βούλας με 26-5 και την ΑΕΚ με 19-9.

Η Βαθμολογία του α' ομίλου:

1. Ν.Ο. Χίου               12

2. Παλαιό Φάληρο     9

3. Νηρέας Γέρακα      6

4. ΑΕΚ                          3

................................

5. Τρίαινα Βούλας     0

Ο Ν.Ο. Χίου αγωνίστηκε με τους: Καρακούρος Ιωάννης, Γιαννάρας Ιωάννης, Κούτης Σταμάτης, Μαρουλάς Μάρκος, Μόκκας Κωνσταντίνος, Φραγκιαδούλης Αργύρης, Σφηκάκης Αντώνης, Αλάτσης Παναγιώτης, Γκίλλας Νικόλαος, Παπαγεωργάκης Δημήτριος, Γδύσης Αθανάσιος, , Καρακούρος Μιχαήλ, Σπανογίαννης Κωνσταντίνος , Λαγκώνας Νικόλαος,, Παπαδάτος Αλέξανδρος, Παπαδάτος Μιχαήλ, Μπαρτζιώκας Δημήτριος.

Προπονητής της ομάδας των Νέων Ανδρών του ΝΟΧ είναι ο Γιώργος Ντόσκας και έφορος ο Πρόεδρος του ΝΟΧ, Δημήτρης Σκαπινάκης.

Η ΠΕΚΕΒ πήρε μέρος στο 2ο όμιλο Αττικής, αλλά δεν μπόρεσε να σημειώσει κάποια νίκη στα 4 παιχνίδια που έδωσε κι έτσι αποκλείστηκε από τη συνέχεια της διοργάνωσης. Έχασε από τον Εθνικό Πειραιά με 21-2, από τον Γ.Σ. Ηλιούπολης με 18-9, από τον Απόλλωνα Σμύρνης με 17-7 και από τον Ηλυσιακό με 19-2.

Η Βαθμολογία του β' ομίλου:

1. Απόλλων Σμύρνης            9 (3 αγ.)

2. Ηλυσιακός                         9 (4 αγ.)

3. Εθνικός Πειραιά               6 (3 αγ.)

4. ΓΣ Ηλιούπολης                 3 (4 αγ.)

...............................................

5. ΠΕΚΕΒ                               0 (4 αγ.)

Το παιχνίδι Απόλλωνα Σμύρνης - Εθνικού Πειραιά, δεν έγινε την Κυριακή το βράδυ στο κολυμβητήριο της Ηλιούπολης και αναβλήθηκε για μία από τις προσεχείς ημέρες (σύμφωνα με τους υπεύθυνους έπρεπε να κλείσει η πισίνα), αλλά δεν επηρεάζει την υπόθεση πρόκριση, παρά μόνο την τελική κατάταξη στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Έτσι οι 22 που έχουν σφραγίσει ήδη τα εισιτήρια πρόκρισης είναι οι: Ν.Ο. Χίου, Παλαιό Φάληρο, Νηρέας Γέρακα, ΑΕΚ (από τον Α΄Όμιλο Αττικής), Απόλλων Σμύρνης, Ηλυσιακός, Εθνικός Πειραιά, Γ.Σ. Ηλιούπολης (από τον Β΄Όμιλο Αττικής), Γ.Σ. Περιστερίου, Α.Ε. Χαϊδαρίου, Μίλων, Νηρέας Χαλανδρίου (από τον Γ΄Όμιλο Αττικής), ΠΑΟΚ, ΟΦΘ, Πανσερραϊκός, Πύρρος Ιωαννίνων (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης), Ολυμπιακός, ΟΥΚ Βόλου, Νηρέας Λαμίας (από τον Όμιλο Βόλου), Ν.Ο. Βουλιαγμένης, Παναθηναϊκός, Ν.Ε. Πατρών (από τον Όμιλο Πάτρας). Οι αγώνες της β' φάσης θα γίνουν 6-8/3/2020.