Χημικά… μυαλά

10άδα διακρίσεων Χιωτών Μαθητών
Δευ, 07/07/2014 - 10:30

Μετά την ολοκλήρωση των μαθητικών εξετάσεων από την Ένωση Ελλήνων Χημικών – Περιφερειακό Τμήμα Βορείου Αιγαίου, δόθηκαν στη δημοσιότητα τα ονόματα των μαθητών των περιφ. ενοτήτων Λέσβου, Χίου και Σάμου, που έλαβαν μέρος στον 28ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Χημείας και συγκέντρωσαν βαθμολογία από 60/100 έως 100/100, χαρακτηριζόμενη ως εξαιρετική.
Όπως αναφέρει το δελτίο Τύπου, «ο διαγωνισμός διεξήχθη στις 22-3-2014 και οργανώθηκε από την Ένωση Ελλήνων Χημικών, υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας και με την αγαστή και απαραίτητη συνεργασία των κατά νομούς Διευθύνσεων Β/βάθμιας Εκπαίδευσης.
Στους μαθητές αξίζουν θερμά συγχαρητήρια για τις επιδόσεις τους, δεδομένου ότι το επίπεδο του διαγωνισμού είναι ιδιαίτερα υψηλό. Ένας λόγος για τούτο είναι ότι η Ε.Ε.Χ. συγκροτεί την τετραμελή εθνική ομάδα, που εκπροσωπεί τη χώρα μας στην Παγκόσμια Ολυμπιάδα Χημείας, από τους αρίστους του διαγωνισμού.
Το Περιφ. Τμ. Βορείου Αιγαίου της Ε.Ε.Χ. ευχαριστεί θερμά τους καθηγητές που συνέβαλαν στην πραγματοποίησή του διαγωνισμού και συγχαίρει τους διδάξαντες το μάθημα της χημείας στους μαθητές που συμμετείχαν στο διαγωνισμό, όπως και γενικότερα τα σχολεία από τα οποία προέρχονται οι μαθητές αυτοί.»
 
 

ΕΝΩΣΗ ΕΛΛΗΝΩΝ ΧΗΜΙΚΩΝ                                   ΠΕΡΙΦ. ΤΜΗΜΑ ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ

 

 

 

 

 

 

 

 

Τα με βαθμό άνω του 60 αποτελέσματα                                                                                      του 28ου ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΜΑΘΗΤ. ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΧΗΜΕΙΑΣ                                     για τις περιφ. ενότητες Λέσβου Χίου και Σάμου

 

Ημερομηνία που διεξήχθη ο διαγωνισμός 22-3-2014

 

 

 

 

Mαθητές που έλαβαν μέρος στις τρεις ενότητες της Περιφέρειας Β. Αιγαίου και επέτυχαν βαθμό από 60/100 έως 100/100, καθώς και τα σχολεία από τα οποία προέρχονταν αυτοί.

 

 

 

 

 

Σειρά επίδοσης

Μαθητές της Γ'  Λυκείου

 

1

ΤΣΑΒΔΑΡΗ  ΣΤΥΛΙΑΝΗ                                                                       

ΓΕΛ Καλλονής

 

2

ΚΟΥΡΟΥΝΙΩΤΗΣ  ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ                                                          

3ο ΓΕΛ Χίου

 

3

ΛΩΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ                                                                                      

3ο ΓΕΛ Χίου

 

4

ΖΟΥΜΠΑΝΙΩΤΗ ΕΙΡΗΝΗ                                                                  

5ο ΓΕΛ Μυτιλήνης

 

5

ΤΑΣΟΥΛΑ ΕΤΑΓΓΕΛΙΑ                                                                        

Πυθαγόρειο ΓΕΛ Σάμου

 

6

ΦΡΑΓΚΟΜΙΧΑΛΟΣ ΘΕΟΔΟΣΗΣ                                                                 

2ο ΓΕΛ Χίου

 

7

ΒΑΜΒΑΡΑΠΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                                                                    

5ο ΓΕΛ Μυτιλήνης

 

8

ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ ΑΛΚΗΣΤΙ                                                                     

1ο ΓΕΛ Χίου

 

9

ΔΕΛΗ ΓΕΩΡΓΙΑ                                                                                         

4ο ΓΕΛ Μυτιλήνης

 

10

ΡΟΒΟΣ ΚΛΕΑΝΘΗΣ                                                                                

5ο ΓΕΛ  Μυτιλήνης

 

11

ΚΑΛΑΤΖΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ                                                                     

ΓΕΛ Καλλονής Λέσβου

 

12

ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ                                                                                   

ΓΕΛ Μύρινας

 

13

ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ ΜΑΡΙΑΝΘΗ                                                         

ΓΕΛ Καλλονής Λέσβου

 

14

ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ                                                                     

4ο ΓΕΛ Μυτιλήνης

 

15

ΓΡΗΓΟΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ                                                                      

ΓΕΛ Καλλονής Λέσβου

 

16

ΤΣΑΚΜΑΚΗΣ ΦΩΤΗΣ                                                                           

5ο ΓΕΛ  Μυτιλήνης

 

 

 

 

 

 

Μαθητές της Β'  Λυκείου

 

 

 

 

 

1

ΤΣΙΡΕΠΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ     

ΓΕΛ Καλλονής

 

2

ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ                

3ο ΓΕΛ Μυτιλήνης

 

3

ΒΟΛΟΥΙΚΟ ΑΛΜΠΙΝΑ         

ΓΕΛ ΓΕΡΑΣ Λέσβου

 

4

ΚΑΚΑΒΟΥΛΙΑ ΜΑΡΙΑ - ΑΝΘΗ

5ο ΓΕΛ Μυτιλήνης

 

5

ΓΙΑΒΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΑΒΒΑΣ

2ο ΓΕΛ Μυτιλήνης

 

6

ΛΙΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ

3ο ΓΕΛ Μυτιλήνης

 

7

ΔΕΛΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

4ο ΓΕΛ Μυτιλήνης

 

8

ΔΕΛΗΣ ΑΛΦΟΝΣΟΣ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ

4ο ΓΕΛ Μυτιλήνης

 

9

ΖΑΤΣΕ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

3ο ΓΕΛ Χίου

 

10

ΣΤΡΟΒΙΛΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

3ο ΓΕΛ Χίου

 

11

ΦΡΑΤΖΕΣΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

1ο ΓΕΛ Χίου

 

12

ΧΑΛΛΙΟΡΗ ΑΡΙΕΤΑ

3ο ΓΕΛ Χίου

 

13

ΛΥΓΕΡΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΓΕΛ Βροντάδου Χίου

 

14

ΜΥΛΩΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

3ο ΓΕΛ Χίου

 

15

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΓΕΛ Πολιχνίτου