Χίος, Πέμπτη 15 Νοεμβρίου

Άτλας-Πύργος 1-0_131018

Παρ, 10/19/2018 - 10:14

dyskoli_niki_me_penalti_kai_diamartyries

Την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας, σημείωσε το απόγευμα του Σαββάτου 13/10/18 ο Άτλας Νεοχωρίου, που επικράτησε με 1-0 του Πύργου, με ένα πέναλτι που εκτέλεσε στο 16’ ο Χρήστος Δάνδουλας.

Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για το πέναλτι που το κέρδισε έξυπνα ο επιθετικός (Καλεώδης). Σε αυτό το χρονικό σημείο αποβλήθηκε ο προπονητής του Πύργου, Σταμάτης Παλαύρας, ενώ ο πρόεδρος της ομάδας των Μαστιχοχωρίων, Γιώργος Συρβισαριώτης, διαμαρτυρήθηκε έντονα στους διαιτητές στο ημίχρονο και στο τέλος του αγώνα.

Το παιχνίδι ήταν πάρα πολύ ωραίο, είχε ένταση και πάθος, αποβολή και δύο ομάδες που ήταν αποφασισμένες για τη νίκη.

Ο αειθαλής Χρήστος Δάνδουλας, που εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο συμπαίκτης του Καλεώδης θεωρεί δίκαιη τη νίκη της ομάδας του που κατά τη γνώμη του κρίθηκε στο πάθος και τη δύναμη των παικτών του Άτλαντα, ενώ ο Σταμάτης Παλαύρας, τεχνικός του Πύργου, μίλησε για αντιποδόσφαιρο της αντιπάλου ομάδας και τραγικό λάθος του διαιτητή να καταλογίσει στο 15ο λεπτό πέναλτι.