Ικανοποιητική η χιώτικη παρουσία στους Βαλκανικούς Αγώνες Ιστιοπλοΐας

ΣΤΟ ΧΡΥΣΟ ΣΤΟΛΟ ΠΛΑΣΑΡΙΣΤΗΚΑΝ Κ. ΑΝΑΔΙΩΤΗΣ ΚΑΙ ΓΑΒΡΙΕΛΑ ΧΡΟΥΝΕΒΕΪΧΕΝ
Δείτε τις Φωτογραφίες
Δευ, 11/09/2017 - 09:52
Ο Κων/νος Αναδιώτης ήταν 25ος στους 50ούς Βαλκανικούς Αγώνες Ιστιοπλοΐας

Αρκετά καλά πλασαρίσματα είχαν τα δύο παιδιά του Ν.Ο. Χίου που συμμετείχαν στους 50ούς Βαλκανικούς Αγώνες Ιστιοπλοΐας που έγιναν στη Ραιδεστό της Τουρκίας.Ο Κωνσταντίνος Αναδιώτης και η Γαβριέλα Χρουνεβέιχεν αγωνίστηκαν στον Χρυσό Στόλο στα Όπτιμιστ, δηλαδή στα 47 πρώτα σκάφη. Ο Αναδιώτης τερμάτισε στην 25η θέση της γενικής κατάταξης ενώ η Χρουνεβέιχεν ήταν στην 26η θέση σε σύνολο 96 αθλητών και αθλητριών που πήραν μέρος στη διοργάνωση. Στην κατηγορία των αγοριών ο Αναδιώτης ήταν στη 19η θέση (σε 60 αθλητές) και η Χρουνεβέιχεν κατέλαβε στα κορίτσια την 7η θέση (σε 36 αθλήτριες).Η Εθνική μας Ομάδα κατέκτησε 23 μετάλλια σε σύνολο 30 που δόθηκαν στις εννέα κατηγορίες του Βαλκανικού Πρωταθλήματος, όπου συμμετείχαν αθλητές και αθλήτριες από 6 χώρες.