Πήρε «γεύση» Σούπερ Λίγκα ο Καπός!

Αγωνίστηκε αλλαγή στο 1-1 της Λάρισας στην Τρίπολη με τον Αστέρα
Τρί, 06/12/2016 - 12:37

Στο γήπεδο «Θ. Κολοκοτρώνης» της Τρίπολης ο Δημήτρης Καπός έκανε την πρώτη του παρουσία στο φετινό πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκα. Ο χιώτης νεαρός επιθετικός με τη φανέλα της Λάρισας έπαιξε για 25 λεπτά στην αναμέτρηση για τη 12η αγωνιστική, όπου η θεσσαλική ομάδα απέσπασε ισοπαλία 1-1 από τον Αστέρα στην πρωτεύουσα της Αρκαδίας. Ο Καπός πέρασε αλλαγή στο 65ο λεπτό στη θέση του Ρέντζα, με τον τεχνικό της Λάρισας, Σάκη Τσιώλη, να του δίνει οδηγίες να κινηθεί μεσοεπιθετικά στη συνάντηση, στην οποία η Λάρισα έπαιζε από το 16’ με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Γιοβάνοβιτς στη φάση πέναλτι που κέρδισαν οι Αρκάδες και προηγήθηκαν 1-0 με τον Ιωαννίδη. Η Λάρισα στο 77’ με πέναλτι του Ναζλίδη (επίσης αμφισβητούμενο, όπως και αυτό που προήλθε το τέρμα των γηπεδούχων) διαμόρφωσε το τελικό 1-1.
Ο Καπός όσα λεπτά αγωνίστηκε είχε ικανοποιητική παρουσία σε αυτή την πρώτη εμφάνισή του στη Σούπερ Λίγκα, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι ταλαιπωρήθηκε για αρκετό διάστημα από πρόβλημα τραυματισμού που αντιμετώπισε όταν σε προπόνηση είχε τραυματιστεί, παθαίνοντας κάταγμα στο δάχτυλο του ποδιού του.
• Βασικός αγωνίστηκε το Σάββατο, με την ομάδα Κ20 του Αστέρα Τρίπολης, ο Γιάννης Μπαστιάνος. Ήταν από τους καλύτερους της ομάδας του στην επικράτηση με 3-2 επί της Λάρισας για το πρωτάθλημα Σούπερ Λίγκα U20 (χατ τρικ για τους νικητές ο Νάτσης).