Χίος, Τετάρτη 3 Ιουνίου

Παιχνίδι, Μαθηματικά και... βραβεία

Εκδήλωση της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας στο Ομήρειο
Δευ, 04/11/2019 - 15:38

Η Ελληνική μαθηματική Εταιρεία, παράρτημα Χίου διοργανώνει βράβευση των μαθητών της Ε΄ και Στ΄ τάξης των Δημοτικών Σχολείων της Χίου, οι οποίοι διακρίθηκαν στον Πανελλήνιο διαγωνισμό «Παιχνίδι και Μαθηματικά» που έλαβε χώρα το Μάρτιο του 2019.

Η βράβευση θα γίνει την Τετάρτη 6 Νοεμβρίου 2019 στις 7.00 μ.μ. στην αίθουσα τελετών του Ομηρείου Πνευματικού Κέντρου του Δήμου Χίου.

Θα προηγηθεί ομιλία της Διευθύντριας του 2ου Δημοτικού Σχολείου Χίου κ. Πολίνας Τέττερη με θέμα «Η καλλιέργεια της λογικομαθηματικής σκέψης από την πρώιμη ηλικία και ο ρόλος της οικογένειας».

 

ΒΡΑΒΕΥΣΗ  ΜΑΘΗΤΩΝ

 

 

Κατά τον 13ο Πανελλήνιο Μαθηματικό διαγωνισμό "Παιχνίδι και Μαθηματικά" που διεξήχθη τον Μάρτιο του 2019 μεταξύ των μαθητών των τάξεων Ε΄ και ΣΤ΄ των Δημοτικών Σχολείων, διακρίθηκαν οι παρακάτω χιώτες μαθητές, οι οποίοι και θα βραβευτούν την Τετάρτη 6 Νοεμβρίου 2019, ώρα 19:00, στο Ομήρειο Πνευματικό Κέντρο Χίου.

 

1ο Δημοτικό Σχολείο Χίου

Τάξη Ε΄

Ε1

ΚΑΡΑΜΑΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΚΩΣΤΑΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

Ε2

ΠΟΥΤΑΚΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ

ΤΖΟΥΜΑ ΕΛΕΝΗ

Τάξη ΣΤ΄

ΣΤ1

ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

ΚΟΝΤΟΥ ΜΕΛΙΝΑ

ΣΤ2

ΣΙΩΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΧΑΛΑΖΩΝΙΤΗ ΜΑΡΙΑ

 

2ο Δημοτικό Σχολείο Χίου

Τάξη Ε΄

Ε1

ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ ΠΑΤΡΟΚΛΟΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΙΩΑΝΝΑ

ΚΕΧΑΓΙΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

Ε2

ΛΙΩΤΣΗΣ ΠΕΤΡΟΣ

ΦΥΚΑΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

Τάξη ΣΤ΄

ΣΤ1

ΓΕΩΡΓΟΥΛΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

ΚΟΥΦΟΔΟΝΤΗ ΝΑΤΑΛΙΑ

ΣΤ2

ΣΚΑΝΔΑΛΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ

ΜΠΟΥΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ- ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

 

3ο Δημοτικό Σχολείο Χίου

Τάξη Ε΄

Ε1

ΣΕΡΓΗ ΑΝΝΑ- ΚΩΝ/ΝΑ

ΜΥΛΩΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Ε2

ΛΙΟΒΑΡΗΣ ΑΡΓΥΡΗΣ

ΦΛΑΜΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

Τάξη ΣΤ΄

ΣΟΥΡΕΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΜΠΟΥΛΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

 

4ο Δημοτικό Σχολείο Χίου

Τάξη Ε΄

ΜΟΥΝΤΟΥΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΜΙΖΕΡΟΥ ΕΙΡΗΝΗ

Τάξη ΣΤ΄

ΠΙΠΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΦΟΥΝΤΑ  ΒΑΣΙΛΙΚΗ

 

5ο Δημοτικό Σχολείο Χίου

Τάξη Ε΄

Ε1

ΚΑΡΡΑ ΔΗΜΗΤΡΑ

ΜΠΡΑΒΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΣΤΟΓΙΑΝΝΟΥ ΗΛΙΑΝΑ

Ε2

ΚΕΦΑΛΟΝΙΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

Τάξη ΣΤ΄

ΣΤ1

ΣΑΡΑΝΤΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

ΒΥΖΑΝΙΑΡΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ- ΞΕΝΗ

ΣΤ2

ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

ΜΟΥΔΟΥΡΟΓΛΟΥ ΕΛΠΙΔΑ

 

 6 ο Δημοτικό Σχολείο

Τάξη Ε΄

ΠΑΝΤΕΛΟΥΚΑ ΜΑΡΚΕΛΛΑ

ΚΑΛΥΒΑ ΓΕΩΡΓΙΑ

 

7ο Δημοτικό Σχολείο Χίου

Τάξη Ε΄

Ε1

ΖΗΣΙΜΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Ε2

ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ  ΜΑΡΙΑ

ΜΗΤΣΑΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ

Ε3

 ΣΤΑΥΡΙΝΟΥΔΗ ΡΑΦΑΕΛΑ

ΨΥΛΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

Τάξη ΣΤ΄

ΣΤ1

ΖΩΡΖΙΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΒΟΞΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ – ΝΙΝΑ

ΤΣΟΓΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΣΤ2

ΚΑΤΟΛΕΩΝ ΣΟΦΙΑ – ΑΝΝΑ

ΓΛΥΚΑ ΕΥΤΥΧΙΑ

 

8ο Δημοτικό Σχολείο Χίου

Τάξη Ε΄

ΑΜΠΑΤΖΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΒΑΜΒΟΥΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Τάξη ΣΤ΄

ΔΕΛΙΟΥ ΜΑΡΙΤΣΑ

ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ ΑΓΛΑΪΑ – ΜΑΡΙΑ

ΚΟΥΤΑΛΙΑΡΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ

ΚΟΥΓΙΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

 

9ο Δημοτικό Σχολείο Χίου

Τάξη Ε΄

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΪΣΙΟΣ

ΜΕΣΤΟΥΣΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

Τάξη ΣΤ΄

ΠΑΠΑΛΕΩΝΙΔΑΣ ΚΟΣΜΑΣ

ΚΑΠΕΛΑΣ ΝΙΚΟΣ

 

 

 

 

 

11ο Δημοτικό Σχολείο Χίου

Τάξη Ε1

ΞΕΝΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ

ΜΟΝΙΟΣ ΝΙΚΟΣ

Τάξη Ε2

 ΠΕΡΙΣΤΕΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΧΑΒΙΑΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

 

Δημοτικό Σχολείο Κάμπου

Τάξη Ε΄

Ε1

ΝΤΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

ΦΥΤΡΟΣ ΣΑΡΑΝΤΟΣ

Ε2

ΒΑΒΟΥΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ

ΜΕΛΑΧΡΟΙΝΟΥΔΗ ΑΝΔΡΕΑΝΝΗ

Τάξη ΣΤ΄

ΣΤ1

ΠΑΪΔΑ ΕΛΠΙΔΑ

ΣΑΠΛΑΟΥΡΑ ΕΦΗ

ΣΤ2

ΦΡΑΓΚΟΜΙΧΑΛΟΥ ΑΝΝΑ

ΛΟΥΡΕΝΤΖΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 

Δημοτικό Σχολείο Καμποχώρων

Τάξη Ε΄

ΚΟΝΤΟΓΙΩΡΓΗΣ ΓΙΩΡΓΙΟΣ

ΧΑΛΚΟΥΣΑΚΗ ΑΝΘΙΠΠΗ

Τάξη ΣΤ΄

ΜΕΝΝΗ ΜΑΡΙΑ

 

Σχολικό Κέντρο Καρδαμύλων

Τάξη Ε΄

ΣΑΡΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

ΜΟΥΖΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Τάξη ΣΤ΄

ΤΣΕΛΙΚΑ ΘΕΟΔΩΡΑ

ΠΑΠΑΖΗ ΘΕΚΛΑ

ΚΑΛΟΓΕΡΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ – ΕΥΑΝΘΙΑ

ΚΑΡΦΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

 

Δημοτικό Σχολείο Αγίου Γεωργίου Συκούση

Τάξη Ε΄

ΛΑΓΟΥΔΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ

ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Τάξη ΣΤ΄

ΑΝΔΡΕΑΔΗ ΚΥΡΙΑΚΗ

ΚΩΣΤΑΡΗΣ ΜΑΡΙΟΣ

 

Δημοτικό Σχολείο Αγίου Μηνά - Θυμιανών

Τάξη Ε΄

Ε1

ΚΑΠΠΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

ΜΠΟΥΚΕΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

ΣΕΛΑΜΙ ΛΟΥΪΣ

Ε2

ΝΤΙΝΙΑΚΟΥΔΑΚΗ ΑΝΝΑ – ΜΑΡΙΑ

ΡΑΠΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Τάξη ΣΤ΄

ΣΤ1

ΗΛΙΩΚΩΣΤΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

ΚΑΛΕΩΔΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΣΤ2

ΚΙΟΣΚΕΡΙΑΝ ΜΑΡΙΑ

ΣΑΜΟΛΑΔΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

 

 

 

1ο Δημοτικό Σχολείο Βροντάδου

Τάξη Ε΄

ΔΑΜΗΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

ΚΑΡΥΣΤΙΑΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

Τάξη ΣΤ΄

ΤΣΟΥΚΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΣ

ΞΕΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

2ο Δημοτικό Σχολείο Βροντάδου

Τάξη Ε΄

ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ

Τάξη ΣΤ΄

ΖΩΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΜΑΡΑΓΚΟΥ ΣΙΜΩΝΗ

ΣΟΥΚΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ

 

3ο Δημοτικό Σχολείο Βροντάδου

Τάξη Ε΄

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ

ΠΥΛΙΑΡΟΥ ΜΑΡΙΑ

Τάξη ΣΤ΄

ΝΕΑΜΟΝΙΤΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

ΦΡΥΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

 

Δημοτικό Σχολείο Καλλιμασιάς

Τάξη Ε΄

ΓΑΡΡΗ ΚΩΝ/ΝΑ

ΚΑΡΑΒΟΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

ΚΟΝΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Τάξη ΣΤ΄

ΜΕΝΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ- ΙΩΑΝΝΑ

ΣΑΧΙΝΙ ΕΙΡΗΝΗ

 

Βούρειο Δημοτικό Σχολείο Λιβαδίων

Τάξη ΣΤ΄

 ΜΑΥΡΙΑΝΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ

ΔΕΛΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

 

Δημοτικό Σχολείο Νενήτων

Τάξη Ε΄

ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ

Τάξη ΣΤ΄

ΔΑΜΑΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΜΕΤΑΞΗΣ  ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ

 

Δημοτικό Σχολείο Καλαμωτής

Τάξη Ε΄

ΑΛΜΠΑΝΟ ΚΙΟΣΙ

Τάξη ΣΤ΄

ΠΙΚΡΙΔΑ ΒΑΡΒΑΡΑ

ΝΤΑΪΛΑΝΑΪ ΦΑΜΠΙΟΛΑ

 

Δημοτικό Σχολείο Βολισσού

Τάξη Ε΄

ΣΑΜΠΑΝΑΪ ΜΕΛΙΣΑ

Τάξη ΣΤ΄

ΜΑΔΙΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 

 

 

 

 

Δημοτικό Σχολείο Πυργίου

Τάξη Ε΄

ΣΥΡΒΙΣΑΡΙΩΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΜΑΣΤΡΟΚΩΣΤΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ- ΜΑΡΙΑ

Τάξη ΣΤ΄

ΚΟΛΟΜΒΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

ΣΤΕΦΑΝΟΥΔΗ ΑΡΓΥΡΩ

 

Δημοτικό Σχολείο Θολοποταμίου

Τάξη ΣΤ΄

ΓΟΥΒΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

ΖΑΒΕΛΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

 

Σχετικά Άρθρα

487 υποψήφιοι από τα ΓΕΛ και τα ΕΠΑΛ της Χίου στην τελική ευθεία
Τετ, 03/06/2020 - 15:28

 

Οι πανελλαδικές εξετάσεις εισαγωγής στα Πανεπιστήμια, την εποχή του κορωνοϊού, λόγω των ειδικών μέτρων που λαμβάνονται απαιτούν τριπλάσιο αριθμό επιτηρητών και τμημάτων, διαφορετική διάταξη των θρανίων, 15 εξεταζόμενους ανά τμήμα και σίγουρα πολύ τρέξιμο από τους υπεύθυνους, μιας και μέχρι τις 15 του Ιούνη που ξεκινούν θα πρέπει να διεκπεραιωθούν αρκετά θέματα.

Από το Νομό της Χίου  349 θα είναι οι υποψήφιοι των Γενικών Λυκείων και 138 των ΕΠΑΛ, όπως είπε στο Ράδιο «Αλήθεια» η Διευθύντρια Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, Ευτυχία Βλυσίδου, ενώ ο αριθμός των επιτηρητών θα φτάσει στους 450  (πέρσι ήταν 144!), κάτι που πρακτικά σημαίνει ότι θα «επιστρατευτεί» το σύνολο των εκπαιδευτικών, με εξαίρεση όσους για πρακτικούς λόγους και λόγους υγείας δεν μπορούν να συμμετέχουν στη διαδικασία.

Σύμφωνα με το πρόγραμμα των πανελλαδικών εξετάσεων στις 15 Ιουνίου θα γίνει η εκκίνηση με το μάθημα της Νεοελληνικής Γλώσσας και Λογοτεχνίας για τους υποψήφιους των ΓΕΛ και η αυλαία θα πέσει στις 26 Ιουνίου. Τα Επαγγελματικά Λύκεια ξεκινούν τις εξετάσεις τους μια μέρα μετά, στις 16 του Ιούνη. Φέτος θα έχουμε «διπλές εξετάσεις» για τους φετινούς τελειόφοιτους της Γ΄ Λυκείου που θα εξεταστούν με το νέο σύστημα και τους απόφοιτους παλαιότερων ετών που θα εξεταστούν με το παλαιό σύστημα και χωρίς περικοπή της ύλης. 

Σημειώνεται ότι μέχρι στιγμής δεν έχει σταλεί εγκύκλιος για το εάν θα επιτραπεί η χρήση κλιματιστικών στις αίθουσες εξέτασης, ενώ η οδηγία που έχει δοθεί είναι να παραμένουν ανοιχτά τα παράθυρα κατά τη διάρκεια των εξετάσεων.

Ακολουθεί αναλυτικά το πρόγραμμα των εξετάσεων:

1. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2020 ΤΩΝ ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΚΑΙ ΕΣΠΕΡΙΝΩΝ ΓΕΛ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΣΥΣΤΗΜΑ

ΗΜΕΡΑ

ΗΜΕΡ/ΝΙΑ

ΜΑΘΗΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ
(Ο.Π.= Ομάδα Προσανατολισμού)

ΔΕΥΤΕΡΑ

15-6-2020

- ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΚΑΙ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ

ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ

17-6-2020

- ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

- ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ

Ο.Π. ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

Ο.Π. ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

+ Ο.Π. ΣΠΟΥΔΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΠΛΗΡ/ΚΗΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

19-6-2020

- ΒΙΟΛΟΓΙΑ

 

- ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑ

Ο.Π. ΣΠΟΥΔΩΝ ΥΓΕΙΑΣ

 

Ο.Π. ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

ΔΕΥΤΕΡΑ

22-6-2020

- ΦΥΣΙΚΗ

 

Ο.Π. ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

+ Ο.Π. ΣΠΟΥΔΩΝ ΥΓΕΙΑΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ

24-6-2020

- ΙΣΤΟΡΙΑ

 

- ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ

Ο.Π. ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

Ο.Π. ΣΠΟΥΔΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΠΛΗΡ/ΚΗΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

26-6-2020

- ΧΗΜΕΙΑ

 

 

- ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ

Ο.Π. ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

+ Ο.Π. ΣΠΟΥΔΩΝ ΥΓΕΙΑΣ

Ο.Π. ΣΠΟΥΔΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΠΛΗΡ/ΚΗΣ

Ως ώρα έναρξης εξέτασης ορίζεται η 08:30 π.μ., κοινή για τους υποψηφίους ημερήσιων και εσπερινών Λυκείων. Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξέτασης μέχρι τις 08.00 π.μ.

Η διάρκεια εξέτασης κάθε μαθήματος είναι τρεις (3) ώρες.

2. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2020 ΤΩΝ ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΚΑΙ ΕΣΠΕΡΙΝΩΝ ΓΕΛ ΜΕ ΤΟ ΠΑΛΑΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ

ΗΜΕΡΑ

ΗΜΕΡ/ΝΙΑ

ΜΑΘΗΜΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ
(Ο.Π.= Ομάδα Προσανατολισμού)

ΔΕΥΤΕΡΑ

15-6-2020

- ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ

17-6-2020

- ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

- ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ

Ο.Π. ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

Ο.Π. ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

+ Ο.Π. ΣΠΟΥΔΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΠΛΗΡ/ΚΗΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

19-6-2020

- ΒΙΟΛΟΓΙΑ

 

- ΒΙΟΛΟΓΙΑ

Ο.Π. ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ

22-6-2020

- ΦΥΣΙΚΗ

 

- ΛΑΤΙΝΙΚΑ

Ο.Π. ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

Ο.Π. ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

ΤΕΤΑΡΤΗ

24-6-2020

- ΙΣΤΟΡΙΑ

 

- ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ

Ο.Π. ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

Ο.Π. ΣΠΟΥΔΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΠΛΗΡ/ΚΗΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

26-6-2020

- ΧΗΜΕΙΑ

 

- ΑΡΧΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ

Ο.Π. ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

Ο.Π. ΣΠΟΥΔΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΠΛΗΡ/ΚΗΣ

Ως ώρα έναρξης εξέτασης ορίζεται η 08:30 π.μ., κοινή για τους υποψηφίους ημερήσιων και εσπερινών Λυκείων. Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξέτασης μέχρι τις 08.00 π.μ.

Η διάρκεια εξέτασης κάθε μαθήματος είναι τρεις (3) ώρες.

 

3. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΕΤΟΥΣ 2020 ΤΩΝ ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΚΑΙ ΕΣΠΕΡΙΝΩΝ ΕΠΑΛ

ΗΜΕΡΑ

ΗΜΕΡ/ΝΙΑ

                       ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ

ΤΡΙΤΗ

16-6-2020

- ΝΕΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

ΠΕΜΠΤΗ

18-6-2020

- ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ (Άλγεβρα)

ΣΑΒΒΑΤΟ

20-6-2020

- ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΗΧΑΝΩΝ

- ΑΝΑΤΟΜΙΑ-ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ II

- ΑΡΧΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ (ΑΟΘ)

- ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

ΤΡΙΤΗ

23-6-2020

- ΝΑΥΤΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ-ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΣΤΗ ΝΑΥΤΙΛΙΑ-ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ

- ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ

- ΔΙΚΤΥΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ

- ΣΥΓΧΡΟΝΕΣ ΓΕΩΡΓΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ

ΠΕΜΠΤΗ

25-6-2020

- ΗΛΕΚΤΡΟΤΕΧΝΙΑ 2

- ΜΗΧΑΝΕΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΚΑΥΣΗΣ II (ΜΕΚ ΙΙ)

- ΥΓΙΕΙΝΗ

- ΑΡΧΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ (ΑΟΔ)

ΣΑΒΒΑΤΟ

27-6-2020

- ΑΡΧΕΣ ΒΙΟΛΟΓΙΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΑΣ

- ΝΑΥΤΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ

- ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ

- ΝΑΥΣΙΠΛΟΪΑ ΙΙ

ΔΕΥΤΕΡΑ

29-6-2020

- ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΘΕΡΜΑΝΣΕΩΝ

- ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ

- ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΗ

- ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΥΛΙΚΩΝ

ΤΡΙΤΗ

30-6-2020

- ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΨΥΞΗΣ-ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΥ

- ΚΙΝΗΤΗΡΕΣ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ

- ΨΗΦΙΑΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ

 

Ως ώρα έναρξης εξέτασης ορίζεται η 08:30 π.μ. Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξέτασης μέχρι τις  08.00 π.μ. Η διάρκεια εξέτασης κάθε μαθήματος είναι τρεις (3) ώρες, εκτός από το μάθημα ειδικότητας: Αρχιτεκτονικό Σχέδιο, για το οποίο η διάρκεια εξέτασης είναι τέσσερις (4) ώρες.